Pirmiausia, esu savo dvynių dukryčių mama. Mama, kuri kažkada manė, jog jau niekada daugiau nepavyks išsimiegoti ir būtų nedvejodama visas metų šventes iškeitusi į ramų vaikų miegą. Išsekimas, nusivylimas, įtampa „ir vėl nemiega!” – konsultacijose mamos neturi manęs įtikinėti. Jaučiu, apie ką jos kalba, ir galiu lengvai suprasti.

Dabar žinau, mano, o galbūt ir jūsų situacija nėra išskirtinė. Vienaip ar kitaip, su kūdikių miego iššūkiais susiduria daugybė šeimų. Būtent šeimų, nes neramus kūdikio miegas neleidžia kokybiškai pailsėti ne tik jam pačiam, bet gali ir sukelti tikrą audrą namuose: miego trūkumas – prasta pradžia tėvystės malonumams tyrinėti.

Miegas yra būtinas mažyliams, tačiau jūsų poilsis tiek pat svarbus, kad būtumėte ramūs ir laimingi tėvai. Neatidėliokite jo.

Visi kūdikiai skirtingi, kaip ir visos šeimos skirtingos, todėl konsultacijose nebus „stebuklingų“ receptų ar piliulės „nuo visų ligų“. Nėra vieno patarimo tinkamo visiems. Vietoje to, daug kalbėsime. Apie kūdikių miegą, kas jam padeda, o kas trukdo. Kalbėsime apie jus ir jūsų unikalų kūdikį, kad pasirinktume tinkamiausią pokyčių kelią, kuriam pritars ne tik jūsų protas, bet ir širdis. Rašysime vieni kitiems. Kad sužinotume, kas džiugina, o kas dar kelia rūpestį. Pasitarsime, kur dar galima paieškoti to paskutinio žirnio po čiužiniu, trukdančio saldžiam miegeliui. Kad jį pasigardžiuodamos sugraužtų miego pelytės.

***

Miego konsultanto sertifikatą įgijau Jautrių miego konsultacijų institute (ang. Institue of Sensitive Sleep Consulting), todėl konsultuodama vadovaujuosi instituto vertybėmis:

  • gerbti visus tėvystės stilius;
  • palaikyti ir puoselėti tėvų ir vaikų santykius;
  • skatinti žindymą, kai tik tai įmanoma, ir gerbti visus mamos pasirinkimus;
  • vadovautis saugaus miego rekomendacijomis, palaikyti šeimas, kurios pasirinko miegą kartu su kūdikiu;
  • atidžiai ir empatiškai klausyti, aptariant jautrias šeimų situacijas;
  • išlaikyti profesionalumą ir klientų palaikymą;
  • atsižvelgti į 8 pagrindines Prieraišiosios tėvystės vertybes;
  • pasiūlyti individualius sprendimus klientams, su palaikymu ir pagarba.