DOVILĖ ŠAFRANAUSKĖ

Pirmiausia, esu savo dvynių dukryčių mama. Mama, kuri kažkada manė, jog jau niekada daugiau nepavyks išsimiegoti ir būtų nedvejodama visas metų šventes iškeitusi į ramų vaikų miegą. Išsekimas, nusivylimas, įtampa „ir vėl nemiega!” – konsultacijose mamos neturi manęs įtikinėti. Jaučiu, apie ką jos kalba, ir galiu lengvai suprasti.

Dabar žinau, mano, o galbūt ir jūsų situacija nėra išskirtinė. Vienaip ar kitaip, su kūdikių miego iššūkiais susiduria daugybė šeimų. Būtent šeimų, nes neramus kūdikio miegas neleidžia kokybiškai pailsėti ne tik jam pačiam, bet gali ir sukelti tikrą audrą namuose: miego trūkumas – prasta pradžia tėvystės malonumams tyrinėti.

Miegas yra būtinas mažyliams, tačiau jūsų poilsis tiek pat svarbus, kad būtumėte ramūs ir laimingi tėvai. Neatidėliokite jo.

Visi kūdikiai skirtingi, kaip ir visos šeimos skirtingos, todėl konsultacijose nebus „stebuklingų“ receptų ar piliulės „nuo visų ligų“. Nėra vieno patarimo tinkamo visiems. Vietoje to, daug kalbėsime. Apie kūdikių miegą, kas jam padeda, o kas trukdo. Kalbėsime apie jus ir jūsų unikalų kūdikį, kad pasirinktume tinkamiausią pokyčių kelią, kuriam pritars ne tik jūsų protas, bet ir širdis. Rašysime vieni kitiems. Kad sužinotume, kas džiugina, o kas dar kelia rūpestį. Pasitarsime, kur dar galima paieškoti to paskutinio žirnio po čiužiniu, trukdančio saldžiam miegeliui. Kad jį pasigardžiuodamos sugraužtų miego pelytės.

***

Miego konsultanto sertifikatą įgijau Jautrių miego konsultacijų institute (ang. Institue of Sensitive Sleep Consulting), todėl konsultuodama vadovaujuosi instituto vertybėmis:

  • gerbti visus tėvystės stilius;
  • palaikyti ir puoselėti tėvų ir vaikų santykius;
  • skatinti žindymą, kai tik tai įmanoma, ir gerbti visus mamos pasirinkimus;
  • vadovautis saugaus miego rekomendacijomis, palaikyti šeimas, kurios pasirinko miegą kartu su kūdikiu;
  • atidžiai ir empatiškai klausyti, aptariant jautrias šeimų situacijas;
  • išlaikyti profesionalumą ir klientų palaikymą;
  • atsižvelgti į 8 pagrindines Prieraišiosios tėvystės vertybes;
  • pasiūlyti individualius sprendimus klientams, su palaikymu ir pagarba.

 

IEVA ANSKTAITIENĖ

Kai aš buvau maža mergaitė, aš mėgdavau pasislėpti savo lovoje ir įsivaizduoti nebūtus dalykus. Tai buvo mano slapta buveinė, nuotykių karalystė ir tuo pačiu mano saugiausias pasaulis.

Mano vaikai padėjo man susigrąžinti šį nostalgišką laimingos vaikystės prisiminimą. O tuo pačiu priminė, kad kartais reikia mūsų, tėvų, pagalbos norint pažinti magišką miego pasaulį.  Prisijaukinti ramius ritualus, suprasti kūno pojūčius ir siunčiamus nuovargio ženklus. Priminė, kad dėl tam tikrų ypatumų, vaikų kūnai dar tik mokosi atsipalaiduoti ir tinkamai pailsėti.

Kokybiškas miegas yra vaikų fizinės ir emocinės gerovės, jų augimo pagrindas. Būtent jis padeda mūsų vaikams mokytis, tyrinėti pasaulį ir mėgautis kiekviena diena.

Šiandien, visos mano veiklos dovanoja ramesnio miego patirtis. Kuriu tvarų vaikiškų miego rūbų prekės ženklą Petit Provocateur. O asmeninėse konsultacijose,  įkvepiu tėvus kitaip pažiūrėti į savo vaikų miegą. Atrasti unikalias, šeimai tinkamiausias miego patirtis.

Esu sertifikuota Holistic Sleeping Coaching konsultantė, tikiu, kad kokybiškas mūsų ir mūsų vaikų miegas yra neatskiriam mūsų gyvenimo dalis.

Specializuojuosi priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų miego situacijose, domiuosi paauglių miegu, padedu atrasti tinkamiausius tėvų poilsio būdus.